Leczenie raka prostaty

Nowotwory bardzo często zaliczane są do chorób cywilizacyjnych. Nic w tym dziwnego, w końcu pędzący tryb życia, stresująca praca, przetworzone jedzenie i wszechobecne zanieczyszczenie powietrza – to wszystko przyszło do nas wraz z rozwojem technologii w XXI wieku. Mimo tego, że medycyna jest na coraz wyższym poziomie, nierzadko nie udaje się uratować ludzi przez śmiercionośną siłą, jaką jest choroba nowotworowa.

Czy można uniknąć zachorowania na raka?

Nikt nie zna przyszłości i nie wie, czy nie zachoruje za ileś lat na raka. Tymczasem jednak warto o siebie dbać – wysypiać się, jeść zdrowo, regularnie ćwiczyć i, w miarę możliwości, się nie stresować. Najważniejsze jest jednak to, aby regularnie się badać. Jeśli ktoś regularnie odwiedza urologa być może w odpowiednim momencie zacznie przyjmować leki na prostatę (https://www.aptekagalen.pl/prostata), co pozwoli mu uniknąć nowotworu tego gruczołu krokowego. Nie da się ukryć, że większość zgonów nowotworowych u mężczyzn wynika właśnie przez raka gruczołu kroczowego.

 

Leczenie raka prostaty

Oczywiście, po otrzymaniu diagnozy o zmianie nowotworowej w obrębie gruczołu krokowego, samo przyjmowanie leków na prostatę może okazać się mało skuteczne. Zazwyczaj leczenie onkologiczne obejmuje wycięcie zmiany oraz przepisanie serii chemii, podawanej pacjentom zazwyczaj dożylnie. Po zakończonej terapii pacjent musi regularnie się badać, sprawdzać markery rakowe we krwi, robić badania USG a także kontynuować leczenie lekami na prostatę. Im wcześniej wykryje się raka, tym większa szansa na pełne wyzdrowienie.