Masz owsiki? Lek na owsiki Pyrantelum Cię wyleczy!

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu przechodził nieprzyjemne spotkanie z owsikami. Owsiki ludzkie to pasożyty, które atakują tylko i wyłącznie organizm ludzki, a ich środowisko to głównie jelito grube. Najczęściej chorobę spowodowaną owsikami postrzega się jako coś, co dotyka wyłącznie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, ale faktem jest, że owsiki mogą zaatakować także organizm dorosłego.

Gdzie można się zarazić?

Zarażenie się owsikami wynika najczęściej z zaniedbania higieny osobistej, można więc chorobę powodowaną przez te pasożyty nazywać chorobą brudnych rąk. Ten, kto nie myje dłoni po skorzystanie z toalety, ma większe szanse na zarażenie się owsikami. Kontakt z bielizną czy ręcznikiem osoby chorej też może prowadzić do zakażenia. Co więc robić, kiedy już organizm uległ zarażeniu? Stosować odpowiednie preparaty? Jakie?

Bardzo dobrym pomysłem będzie skorzystanie z leku na owsiki Pyrantelum. Lek na owsiki Pyrantelum to świetne rozwiązanie. Występuje w formie tabletek lub zawiesiny doustnej. Zawiesina polecana jest dzieciom, które ukończyły 2 rok życia i ważą więcej niż 11 kilogramów. Tabletki zaś mogą stosować dzieci po 6 roku życia, których masa ciała wynosi więcej niż 17 kg. Dorośli z powodzeniem mogą stosować oba preparaty. Lek skutecznie usuwa dorosłe owsiki z organizmu, natomiast larwy owsika muszą być zniszczone później, gdyż bywają odporne na lek. Kurację trzeba więc powtórzyć po dwóch, trzech tygodniach, aby mieć pewność, że wszystkie pasożyty zostały usunięte. Lek jest skuteczny i bezpieczny, jest więc idealnym rozwiązaniem na chorobę powodowaną przez owsiki.