Jakie zalety ma Dibucell?

Dibucell to nowoczesnych opatrunek biodegradowalny aktywny, który wykorzystywany jest przede wszystkim do leczenia ran przewlekłych i owrzodzeń. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla wszystkich tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z największymi atutami tych niesamowitych opatrunków.


Jakie największe atuty?

Jedną z największych zalet opatrunków Dibucell (https://www.aptekagalen.pl/dibucell-active-aktywny-opatrunek-przyspieszajacy-gojenie-ran-10cm-x-10cm-6szt) jest oczywiście to, że nie trzeba ich zmieniać. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można dzięki nim znacząco ograniczyć ból związany bezpośrednio z leczeniem. Opatrunek nie tylko chroni nowo powstałe tkanki, ale również skutecznie zabezpiecza ranę. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą uniknąć traumy wynikającej ze zmiany opatrunku. W dużej mierze to właśnie dzięki tym opatrunkom można ograniczyć wizyty u specjalisty i poprawić nastrój. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o bardzo atrakcyjnej cenie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne opatrunki dostępne na rynku.


Czym wyróżniają się opatrunki biodegradowalne?

Opatrunki Dibucell charakteryzują się porowatą strukturą przestrzenną. Opatrunki są jałowe i sterylizowane promieniowaniem gamma. Dibucell w swoim składzie nie zawiera żadnych substancji uczulających i toksycznych, dzięki czemu z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać osoby, które zmagają się z różnego typu alergiami. Opatrunku nie można stosować na nie oczyszczone rany oraz na bolesne i szkliste rany. Jeżeli na ranie pojawia się wydzielina ropna albo żółty nalot, to należy skorzystać z innego opatrunku.