Jak działa spray do uszu?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się spray do uszu. Świadomość społeczna na temat czyszczenia uszu znacząco wzrosła.

Zalety sprayu do uszu

Coraz mniej osób stosuje patyczki higieniczne, które niestety wpychają woskowinę do środka. To powoduje, że ciężko jest potem usunąć nadmiar woskowiny, nawet stosując odpowiednie metody. Należy pamiętać, że woskowina jest naturalną substancją tłuszczową, która w normalnych ilościach działa pozytywnie na narząd słuchu. Jest ona też bardzo ważna, ponieważ od niej zależy sprawność mechanizmu samooczyszczania ucha. Spray do uszu wykazuje również działanie bakteriobójcze oraz ochronne.

Zakup sprayu do uszu

Warto dodać, że można go znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i aptekach. Jeśli nadmiar woskowiny jest wyjątkowo dokuczliwy, to można spray stosować codziennie. W innym wypadku raczej nie należy tego robić, ponieważ trochę woskowiny musi pozostać w kanałach słuchowych. Ból ucha, szumy uszne oraz zawroty głowy to typowe objawy nadmiarowej produkcji woskowiny. Spray zmiękcza wydzielinę, którą można potem łatwo usunąć. Kluczowe jest także natłuszczenie przewodu słuchowego. Całkowite rozpuszczenie woskowiny jest możliwe dzięki preparatom wodnym. Spray jest też świetnym zabezpieczeniem przed infekcjami grzybiczymi oraz bakteryjnymi. Nigdy nie należy bagatelizować problemów z narządem słuchu. Jeśli występują jakieś problemy to należy jak najszybciej zgłosić się do laryngologa. W składzie dobrego sprayu do uszu muszą się koniecznie znaleźć olejki eteryczne, które odpowiadają za rozpuszczenie woskowiny. https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu