Ulrablanc – wybielająca pasta do zębów

W dzisiejszych czasach zadbane uzębienie to konieczność. Wybielanie zębów w gabinetach kosmetycznych to dość kosztowna sprawa, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Białe, zdrowe zęby można uzyskać w warunkach domowych, wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ich pielęgnację przy użyciu właściwej pasty do zębów.

Co to jest pasta Ultrablanc?

Pasta Ultablanc to produkt, który służy do wybielania zębów i zapobiega tworzeniu się przebarwień. Posiada łagodny, miętowy smak, który zwalcza nieświeży oddech. Czarny kolor pasty wynika stąd, że w jej składzie znajduje się węgiel.

Skład pasty do zębów Ultrablanc

W składzie tej pasty do zębów znajduje się aktywny węgiel, wyciągi roślinne, fluor i ksylitol. Węgiel zawarty w paście wybiela zęby i nie uszkadza przy tym szkliwa. Dzieje się to za sprawą pochłaniania związków garbnikowych z powierzchni szkliwa. Wyciągi roślinne łagodzą podrażnione dziąsła i działają antybakteryjnie. Natomiast fluor chroni zęby przed próchnicą i zapobiega utracie minerałów, a także bierze udział w remineralizacji szkliwa. Natomiast dzięki ksylitolowi łatwiej jest usunąć zalegający osad na zębach. Chroni on także przed próchnicą. W paście do zębów Ultrablanc są również wyciągi z porostu islandzkiego i koszyczka rumianku, które działają zbawiennie na podrażnione dziąsła.

Co jeszcze o paście Ultrablanc?

Pasta ta przeznaczona jest głównie dla dorosłych, a dla dzieci dopiero od dwunastego roku życia. Systematyczne jej stosowanie utrzymuje biel zębów, nie dopuszcza do powstania osadów.

https://www.aptekagalen.pl/ultrablanc-wybielajaca-pasta-do-zebow-z-weglem-aktywnym-75ml