Po jakie krople na czerwone oczy bez recepty warto sięgać w pierwszej kolejności?

Wielu osobom wystarczy zaledwie kilka godzin przed monitorem komputera, aby ich oczy stały się przekrwione. Jeśli dodatkowo pojawia się ich swędzenie, warto pomyśleć o szybkiej interwencji. Najlepszym sposobem na walkę z niepokojącym zjawiskiem jest wizyta złożona w gabinecie okulistycznym. Zanim jednak do niej dojdzie, warto zastanowić się nad tym, jakie krople na swędzenie oczu bez recepty będą najlepsze.

Kiedy stosować krople na czerwone oczy?

Krople na czerwone oczy bez recepty są zalecane nie tylko osobom, które nie zauważyły, że pracowały przed ekranem komputera dłużej niż powinny. Warto po nie sięgać także przy stanach zapalnych, Te mogą dotyczyć:

  • spojówek,
  • powiek,
  • rogówki.

Za przekrwienie oczu mogą odpowiadać też wirusy i grzyby, a u wielu pacjentów najlepszym posunięciem wydaje się sięgnięcie po krople do oczu na alergie, bo to właśnie reakcje uczuleniowe odpowiadają nie tylko za przekrwienie, ale i za swędzenie oczu.

Po jakie krople na przekrwienie oczu sięgać?

Przekrwienie oczu może mieć wiele przyczyn, należy więc liczyć się z tym, że nie ma uniwersalnych kropli na czerwone oczy bez recepty, które będą się sprawdzać bez względu na okoliczności. Na polskim rynku aptecznym dostępnych jest jednak co najmniej kilka preparatów, którymi w szczególny sposób warto zainteresować się w takim przypadku. Skuteczne, a jednocześnie bezpieczne są przede wszystkim krople z chloroworkiem tetryzoliny jako substancją czynną. Dobrym pomysłem może jednak okazać się również stosowanie kropli na swędzenie oczu bez recepty z azotanem nafazoliny i siarczanem cynku. Wszystkie wymienione składniki przyczyniają się do zwężenia naczyń krwionośnych, mają też właściwości ściągające i antyseptyczne.

Krople do oczu na alergie dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/krople-do-oczu-na-alergie.html