lek na brodawki

Leki na brodawki i kurzajki – wskazania

Preparat na kurzajki można kupić w praktycznie każdej aptece. Wiele z nich dostępnych jest tylko na receptę. Dlatego warto udać się najpierw do lekarza. Specjalista przepisze lek, który pozwoli wyeliminować kurzajkę. 

Lek na kurzajkę – kiedy go stosować?

Okazuje się, że preparaty i leki stosowane w celu kurzajek i brodawek są dostępne zarówno na receptę, jak i bez niej. Wiele w tej kwestii zależy od typu i wielkości zmian skórnych. Przed stosowaniem  jakiejkolwiek terapii przeciwko kurzajkom i brodawkom zalecam konsultację z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać odpowiednie wskazówki dotyczące leczenia, o czym niestety nie każdy pamięta. W aptekach dostępne są:

  • preparaty zawierające kwas salicylowy
  • preparaty na bazie kwasu mlekowego
  •  preparaty zawierające krioterapięlek na brodawki

Preparat na brodawki – co warto wiedzieć?

Powszechnie stosowane są preparaty z kwasem salicylowym. Skutecznie eliminują one kurzajki i brodawki. Trzeba wiedzieć o tym, że kwas  salicylowy działa keratolitycznie, co oznacza, że złuszcza górną warstwę skóry, stopniowo usuwając zmianę skórną. Takie leki dostępne są w różnych postaciach. Najczęściej są to jednak żele, plastry i maści.

Okazuje się, że kwas mlekowy od lat jest skuteczny w  leczeniu kurzajek i brodawek. Podobnie jak kwas salicylowy, działa on złuszczająco i może pomóc w usunięciu zmian skórnych. Tego rodzaju preparat na kurzajki można kupić w wielu aptekach na terenie całego kraju. Dostępny jest w relatywnie niskiej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu osób. Na wszelkie brodawki czy kurzajki bardzo pomocna jest też krioterapia. Trzeba jednak wiedzieć, że jest ona nieco kosztowna.